warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

kitap

Orhan Pamuk Melami mi?

Orhan Pamuk Melami mi?

"İşin doğrusu, çocukluğum Cingöz Recai okumakla, gençliğimse Necip Fazıl’ın Çile’sini ezberlemekle geçti. Cevdet Bey Ve Oğullarıyla ilk ödülümü kazandığım gün elimde Emine Şenlikoğlu’nun Yollara Günah Diktiler kitabı vardı."

Acar gazetecimiz, M. Yılmaz sizler için sordu, soruşturdu, Japonca'dan çeviriler yaptı, bakın neler buldu?!

BUGÜNKÜ VAZIFEMIZ

Kitap, yukar ıdan aşağı, İslâmiyetin doğuşu, gelişmesi, ya­yılması, katlandığı zorluklar ve maruz kaldığı suikastlara dair malûmatla doludur. Bu mevzuda en ziyade üzerinde durduğu­muz nokta, Müslümanlığı yok etmek ve Müslüman milletleri tarih sahifesinden silmek için hangi düşmanların ne gibi vasıta ve metodlara müracaat ettiğini gösteren noktalardır. Biz düş­manlarımızın bize reva gördükleri haksızlıkları birer birer sa­yarken, kendi kusurlarımızı ve hasımlarımızın istifade ettikleri aksak noktalan da elimizden geldiği kadar izah ve teşrih etmiş olduk.

Fikih kitaplari ve Mealler

Ondört asirdir, dinimizi meallerden ögrenme kültürümüz yok iken, son yillarda niçin bu yola yönelindi, bunda maksat neydi? Sebilürresad Mecmuasi�nin 18 Safer 1924 tarihli ve 618 numarali sayisindaki, �Yeni Kur�an Tercümesi� baslikli yazida, bu sorunun cevabi özetle söyle veriliyor:

Kur�an-i kerim�i tercüme etmek, basip yaymak bir müddetten beri moda oldu. Ne gariptir ki, ilk defa bu ise tesebbüs eden, Zeki Megamiz isminde, Arap asilli bir Hiristiyandir. Fakat isminin duyulmasi üzerine, tercümeyi nesirden vazgeçti.

Kelam ve Fıkıh düşmanlığı

Büyük İslam âlimi İmam-ı Gazali hazretlerinin ölüm yıldönümleri her nedense, sönük geçiyor. İslam âleminin yetiştirdiği bu ender şahsiyetten yıldönümlerinde pek bahsedilmiyor; şatafatlı anmalar yapılmıyor.

Orhan Pamuk ne kadar kazandı?

Orhan Pamuk'tan, 'Şu Çılgın Türkler'in yazarı Turgut Özakman'a hangi yazar ne kadar sattı ne kazandı?

Bohem yazarlar dönemi geride kaldı. 100 bin baskıyla ağustos ayı sonunda piyasaya çıkan Masumiyet Müzesi, gördüğü ilgi üzerine ikinci haftada 50 bin adetlik ikinci bir baskı daha yaptı. 24 YTL’den satılan kitap şimdiden 3.6 milyon YTL’lik ciroyu garantiledi.

Çin Değerli Tarihi Kitaplar Listesi açıklandı

2 binden fazla tarihi kitap, kısa süre önce Çin Değerli Tarihi Kitaplar Listesi'ne alındı. Listenin ilk defa oluşturulması ve listeye alınanların Çin'deki tarihi kitaplar arasında küçük bir paya sahip olmasına rağmen, bu gelişme Çin'de tarihi kitapların korunması ve değerlendirilmesinde büyük etki yaratacak.

İçerik yayınları

Son yorumlar